A Volkswagen, a Stellantis és más autógyártók 458 millió euró uniós bírságot kaptak kartellezésért
Az EU trösztellenes hatósága egy jármű-újrahasznosítási kartellt büntetett.
Az EU trösztellenes hatósága egy jármű-újrahasznosítási kartellt büntetett.
Már a célegyenesben lehet az Apple javaslata, ami alapvető változást hozna az iPhone-okkal történő fizetés terén. A céget azonban nem a puszta jószándék vezérelheti, inkább a saját pénztárcáját féltheti: egy tetemes bírságot kerülhet el így.
Külső fejlesztők fizetési szolgáltatásai is megjelenhetnek rövidesen az iPhone-okon, miután az Apple számukra is elérhetővé teszi az NFC technológiát. Mindezt uniós nyomásra lépi meg a vállalat.
Az uniós hatóságok a trösztellenes szabályok betartását ellenőrzik.
A felperesek szerint a két gigavállalat 2019-ben megállapodást kötött: az Apple kedvezményt adott kütyüi árából az Amazonnak, a digitális piactér üzemeltetői pedig vállalták, hogy csökkentik az Apple termékek viszonteladóinak számát felületükön.
A Bizottság szerint a Meta visszaélt a piaci erőfölényével, és behozhatatlan előnyre tett szert a konkurenciával szemben, mikor hozzákapcsolta az apróhirdetési felületét a fő oldalához, a Facebookhoz.
A Meta egy egyre fenyegetőbb trösztellenes vizsgálatot igyekszik kimozogni ezzel.
Az Apple felpuhítja az App Store-ra vonatkozó szabályait, hogy nagyobb rugalmasságot biztosítson a fejlesztők számára.
Régóta hangoztatják már egyes piaci szereplők és az USA-ban működő szervezetek, hogy a Facebook túlságosan nagyra nőtt, a kisebb vállalkozásokat pedig megfojtja. Az érintettek türelme most végleg elfogyott.
Egy sor cég véli úgy, hogy a Google kereső tisztességtelen előnyhöz juttatja a cégcsoportjához tartozó szolgáltatásokat azzal, hogy kereséskor előre sorolja ezeket a találatok között.
Az amerikai képviselőház több mint egy éven át tartó vizsgálata arra jutott, hogy a világ négy legnagyobb technológiai vállalata piaci erőfölényével visszaélve megfojtja maga körül a konkurenciát.
Republikánus és demokrata szenátorok szerint árthat a piacnak, ha a Facebook bekebelezi a Giphyt.
Az amerikai Szövetségi Kereskedelmi Bizottság és az Igazságügyi Minisztérium is vizsgálja a világ legnagyobb tech cégeit, hogy visszaéltek-e erejükkel a piaci dominancia eléréséért.
A rájuk kiszabott, sokmilliárdos uniós büntetés után a Google nem viaskodik tovább, lehetővé teszi, hogy a felhasználók új androidos telefonjuk első használatba vételekor eldöntsék, melyik böngészőt és keresőmotort akarják használni telefonjaikon. A kicsinek tűnő módosítás a Google-nak idővel nagyon is fájhat.
2019. február 1-jétől lesz olyan mobil, ami után 11 ezer forintnak megfelelő dollárt kell fizetnie készülékenként a gyártónak a Google felé, ha azt akarja, hogy a Google szolgáltatásai, így a Google Play rajta legyen a mobilon.
Rekordösszegű, 1400 milliárd forintnak megfelelő bírságot szabott ki nyáron a Google-re az Európai Bizottság, mert vizsgálatuk szerint a keresőcég komoly előnyhöz jut azáltal, hogy az Androidot használó telefongyártóknak kötelezővé teszi egyes Google-alkalmazások telepítését. A vállalat eddig a pillanatig kapott haladékot, hogy módosítson gyakorlatán. A terv kész, de az azzal járó változásoknak nem mindenki örül majd.
Október közepén lejár az a határidő, amit még nyáron szabott ki az Európai Bizottság a Google-nek az Android megváltoztatására. A cég viszont nem akar fizetni, inkább beleáll a dologba.
Szövetségesre találhat egymásban az amerikai és európai vezetés a nagy webes vállalatok túlzottnak vélt hatalma elleni küzdelemben. Most egy olyan dokumentum jutott az amerikai sajtó kezébe, mely a Donald Trumpnak nem tetsző Facebook és Google elleni "ráhatás" eszközének tűnik.
Az Európai Bizottság trösztellenes vizsgálatot indított, mert gyanújuk szerint az amerikai internetes kiskereskedelmi óriásvállalat kiadókkal kötött megállapodásainak egyes passzusai korlátozzák a versenyt.